Про авторку

Sergatskova

Катерина Сергацкова (нар. 1987) – українська журналістка, телеведуча й дослідниця, головна редакторка і співзасновниця видання Zaborona.com, а також членкиня правління організації «Громадське телебачення».

Авторка фокусується на дослідженні радикальних рухів, тероризму та міграції, що зумовлена війною і політичними переслідуваннями, а також вивчає мистецтво, яке осмислює ці процеси. Її цікавить в першу чергу людський масштаб: мотивація учасників таких процесів, їхні життєві умови, передумови конфліктів на рівні мікроспільнот.

Протягом п’яти років Катерина Сергацкова інтерв’ювала людей, які були бойовиками найбільшої в новітній історії терористичної організації «Ісламська держава», їздила на війну з ІДIЛ до Іраку в 2017 році та записувала свідоцтва членів сімей терористів, які після війни опинилися в тюрмах.

Sergatskova

Репортажі Катерини Сергацкової входили в шорт-лист фіналістів професійного журналістського конкурсу «Честь професії» (2015, 2017, 2019, 2020). У 2018 році вона отримала премію «Честь професії» за серію мультимедійних репортажів «Майбутнє Донбасу».

Репортажі Катерини Сергацковоі входил и в шортлист фіналістів професійного журналістського конкурсу «Честь професії» (2015, 2017, 2019, 2020). У 2018 році вона отримала премію «Честь професії» за серію мультимедійних репортажів «Майбутнє Донбасу».

Sergatskova

Вона є лауреаткою міжнародної премії Kurt Shork Award, – яку дають за відвагу в журналістиці, – за серію репортажів з окупованих територій Донбасу (2015). Також є лауреаткою міжнародної премії FPA Thomson Foundation Young Journalism Award (2017) за серію розслідувань про бойовиків «Ісламської держави» з пострадянських територій.